Techniki farbowania

PASEMKA- mogą być jedno lub wielokolorowe. Najcześciej nakłada się je za pomocą foli lub w przypadku krótkich włosów -czepka.

KOLORYZACJA TON W TON - lekkie farbowanie polegające na pogłębieniu naturalnego odcienia włosów lub nadanie im ciepłych refleksów.

KONTRAST - można zastosować w większości technik koloryzacji np. w pasemkach poprzez zastosowanie dwóch mocno różniących się od siebie kolorów. W farbowaniu wstawiając kontrastowe pasmo sprawia się, że koloryzacja nabiera charakteru i życia.

MAKIJAŻ WŁOSÓW - na włosy nakłada się dwa naturalnie wyglądające kolory , które wywołują grę światła. Odcień ciemniejszy nanosi się na dolną cześć fryzury (od karku), odcień jasniejszy na zewnętrzne partie włosów. Zabieg dobrze podkreśla precyzyjne cięcie.

BALLEYAGE - Polega na pokryciu włosów kilkoma kolorami(2,3). Balleyage to zwykle gama kolorów współgrająca ze sobą.Można go zrobić w prawie każdym odcieniu rozróżniając tonacje.

W przypadku czarnych farbowanych włosów konieczny jest dodatkowy zabieg polegający na rozjaśnieniu włosów ( ściągania koloru).Jednakże nie każde czarne farbowane włosy dają się rozjaśnić. 

REFLEKSY - połączenie tradycyjnych pasm i balleyagu . Wykonuje się to jednak nie na całej głowie, lecz tylko na czubku głowy, osiągając efekt rozświetlenia fryzury. Refleksy można wykonać na naturalnych włosach lub w celu pogłebienia koloru na włosach farbowanych.

TRIKOLOR - jest to pokrycie włosów trzema kolorami. Najciemniejszy odcień nakłada się na dolne pasma, jasny (najczęściej blond) na wierzchnie warstwy. Trzecim kolorem, zbliżonym do naturalnego odcienia włosów barwi sie pojedyńcze pasma.