Leczenie trądziku metodą IPL

Likwidacja trądziku młodzieńczego, pospolitego, różowatego, wyprysków, ropni, blizn, krost.

Trądzik jest chorobą skóry wywołaną zaburzeniami hormonalnymi, które powodują nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Połączenie nadaktywności z niewłaściwą pielęgnacją i obecnością bakterii, wolnych rodników powoduje szereg dolegliwości.

Zaczopowane przez łój i zrogowaciałe komórki przewody gruczołów tworzą zaskórniki, a obecność bakterii sprawia, że dochodzi do lokalnej infekcji z dużym miejscowym odczynem zapalnym, czyli wypryskami. Najczęściej cała twarz nieestetycznie się błyszczy, co dodatkowo uwypukla dolegliwość.

Nieleczone stany zapalne grożą bliznami, przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Dolegliwości związane z trądzikiem są domeną przede wszystkim dojrzewającej młodzieży, jednak coraz częściej również osoby dojrzałe zmagają się z tą przypadłością.

IPL jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w leczeniu trądziku. Emitowane przez urządzenie światło zwalcza bakterie beztlenowe, które powodują stan zapalny oraz zmniejszają wielkość i wydajność gruczołów łojowych. Często też dochodzi do ich zamknięcia.

Terapia impulsami o wysokiej energii przyśpiesza gojenie się ranek i wyprysków oraz zapobiega powstawaniu nowych. Ponadto IPL obkurcza rozszerzone pory i wyraźnie spłyca blizny, powstałe w wyniku nieprawidłowo leczonych wyprysków i krostek.

Skóra po leczeniu jest wyraźnie w lepszej kondycji, ma zdrowy i równy koloryt, nie przetłuszcza się. IPL doskonale sobie radzi również z leczeniem trądziku z ropnymi zmianami, który jest oporny do usunięcia tradycyjnymi metodami.

Terapię IPL poleca się osobom cierpiącym z powodu trądziku młodzieńczego, pospolitego, różowatego. Światło IPL leczy otwarte i zamknięte zaskórniki, przeciwdziała tworzeniu się grudek, krostek i stanów zapalnych, bolesnych skupisk wykwitów i ropni. Działa kojąco na podrażnioną skórę, spłyca zmarszczki i blizny. Wyrównuje koloryt cery.